5976
Photo by: doorcountypulse.com

У рубриці «База знань» ви знайдете інформацію про різні види спорту. У цій статті розповідаємо про брумбол.

Брумбол: що це

Брумбол – зимовий командний вид спорту, що являє собою поєднання хокею з шайбою і флорболу. У брумбол грають на крижаному полі, так само як і в хокей. Але, на відміну від хокею, для брумболу замість шайби використовують м'яч, замість ключки – мітлу, замість ковзанів – взуття з гумовою підошвою.

Правила гри у брумбол

У грі беруть участь 2 команди. Кожна команда складається з двох захисників, центрального нападаючого, двох крайніх нападаючих і воротаря. Вкидання м'яча в гру проходить так само, як і вкидання шайби в хокеї. Матч складається з 2-3 періодів, тривалістю 20 хвилин. Головна мета – закинути м'яч у ворота суперника. Якщо гра закінчилася нічиєю, призначають додатковий час. В овертаймі, як правило, грають уже без воротаря. І в такому випадку перемагає та команда, яка забила більше м'ячів саме в овертаймі. Якщо і додатковий час закінчився нічиєю, призначають буліти.

Під час гри на льоду працює двоє суддів. При порушенні гравцями правил, судді піднімають вгору руку з червоною пов'язкою. Залежно від рівня матчу, можуть бути задіяні судді за воротами, хронометристи і секретар.

Брумбол, як і хокей, є контактним видом спорту, але він менш агресивний.

Історія

Батьківщиною брумболу вважається Канада. Перший офіційний матч відбувся в 1909 році. Але є відомості про матчі, які проводилися ще в кінці XIX століття. Поступово брумбол почав поширюватися у США, а потім і в усьому світі. Цей вид спорту досить популярний в Японії, Швеції, Австралії, Італії, Швейцарії та Німеччині.

Головна організація – Міжнародна федерація брумболу, штаб-квартира якої знаходиться у Канаді.

Кожні 2 роки проводиться чемпіонат світу з брумболу. Також Міжнародна федерація брумболу планує подати заявку на включення даного виду спорту до програми Олімпійських ігор.