3501
332
AP Photos

В Україні вже понад рік триває повномасштабна війна. В це важко повірити, але життя триває. Шок та заціпеніння перших тижнів змінились на прийняття нової реальності. Українці почали жити в новому світі.

Це стосувалося і великого спорту, який не зупинявся ні на хвилину за межами України. Міжнародний спорт став для нас одним із майданчиків, щоб привернути увагу до війни.

Отже, коротко про досягнення українського спорту за перші тижні весни 2023 року.

Чемпіонат Європи з легкої атлетики

На чемпіонаті Європи з легкої атлетики в приміщенні у турецькому Стамбулі збірна України здобула одну золоту, одну срібну та дві бронзові медалі.

У фіналі зі стрибків у висоту на п'єдестал пошани піднялися одразу дві представниці України. Ярослава Магучіх захистила свій титул чемпіонки Європи. Спортсменка взяла перші чотири висоти з першої спроби, ставши єдиною спортсменкою, яка подолала планку 1,98 м. Бронзовою призеркою стала Катерина Табашник з результатом 1.94. У цій же дисципліні серед чоловіків (2,29 м) Андрій Проценко завоював срібну медаль.

Роман Кокошко завоював бронзову медаль з національним рекордом (штовхання ядра, 21 м 84 см).

Кубок світу зі спортивної гімнастики

Кубок світу зі спортивної гімнастики в місті Доха (Катар) став плідним для української збірної. Ілля Ковтун продовжив свою переможну серію на паралельних брусах (14,966 бала). Анна Лащевська виграла вправи на брусах (13.500 балів) та срібну медаль на брусах (13.333 бали). Ігор Радівілов фінішував другим у коронному стрибку (14.899 балів).

Кубок Європи зі сноубордингу

Українські сноубордисти завоювали три медалі в паралельному гігантському слаломі на етапі Кубка Європи в польському Закопане. Аннамарі Данча завоювала дві срібні медалі за підсумками дводенних змагань, а Михайло Харук взяв бронзу.

Кубок світу з фристайлу

Український фристайліст Дмитро Котовський виграв індивідуальні змагання з лижної акробатики на етапі Кубка світу в швейцарському Енгадіні. Спортсмен виконав дуже складний стрибок, відомий як "Ураган", за який отримав 136,76 балів від суддів.

Кубок світу з фехтування серед жінок

На етапі Кубку світу «CoupeAcropolis2023» в Афінах (Греція) шаблістка Ольга Харлан завоювала срібну медаль, що стало її 29-ю індивідуальною нагородою на змаганнях такого рівня!

Міжнародний турнір з вільної, греко-римської та жіночої боротьби

На міжнародному турнірі "Dan Kolov - Nikola Petrov International Tournament" у Софії, Болгарія, українські борці греко-римського стилю вибороли чотири медалі: срібло: Ярослав Фільчаков (до 87 кг), Владлен Козлюк (до 97 кг); бронзу: Артур Політаєв (до 67 кг) та Артем Хутько (до 72 кг). У вільній боротьбі бронзову медаль завоював Магамед Закарієв (до 97 кг).

Юніорський чемпіонат світу з біатлону

На юніорському чемпіонаті світу в Щутинську (Казахстан) українська збірна з біатлону завоювала дві бронзові медалі: Бронза - Олена Городна, Олександра Меркушина, Богдан Борковський та Михайло Хміль (юнацька змішана естафета 4х2 км); Олександра Меркушина (індивідуальна гонка на 10 км, дівчата).

Чемпіонаті світу з фігурного катання серед юніорів

Віолетта Сєрова та Іван Хобта завоювали бронзові медалі на Чемпіонаті світу з фігурного катання серед юніорів у Калгарі, Канада. Наша спортивна пара побила три особисті рекорди, набравши в сумі 159,39 балів у короткій, довільній та двох програмах.

Чемпіонаті світу з фристайлу

Катерина Коцар вписала нову сторінку в історію українського зимового спорту, посівши п'яте місце у фіналі біг-ейру на Чемпіонаті світу з фристайлу в Бакуріані, Грузія. Для 22-річної спортсменки з Києва це був перший чемпіонат світу в кар'єрі, а для українського фристайлу - дебют у біг-ейрі на чемпіонаті світу.

Ми пишаємося нашими спортсменами і бажаємо їм подальших професійних успіхів!

Частина матеріалу перекладена за допомогою бюро перекладів profpereklad.ua Київ.